Narzędzia wykorzystywane przez stolarzy możemy podzielić na przynajmniej kilka grup. Niektóre, w tym choćby piły japońskie do drewna, są doskonale znane i chętnie zamawiane tak przez profesjonalistów, jak i przez amatorów.

Mamy jednak do czynienia także z takimi narzędziami, o których majsterkowicze dowiadują się niejako przez przypadek. Zastanawiając się nad tym, jak ułatwić sobie skomplikowaną czynność, która na nich czeka, nieoczekiwanie odkrywają, że istnieje rozwiązanie ich problemów. Właśnie z taką sytuacją mamy często do czynienia wówczas, gdy w grę wchodzi ścisk kątowy znany także jako narożnikowy.

Ścisk kątowy jest wykorzystywany przede wszystkim wtedy, gdy pojawia się konieczność łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów meblarskich. Nie jest może najbardziej popularny, staje się jednak w takim przypadku nieocenionym wsparciem. Jego zalety są doceniane zwłaszcza wówczas, gdy pojawia się konieczność wykonania połączenia pod kątem prostym. Sprawdza się choćby podczas naprawy krzeseł oraz biurek.

Kategorie: Blog